Velmi dů ležitou součástí pasivních domů jsou vysoce kvalitní izolační materiály. Zateplení fasády a střechy, izolace podlahy a stropu, to vše má pro vlastnosti stavby zcela rozhodující význam. Materiály musí dům nejen dobře tepelně izolovat, ale také zaručit jeho vzduchotěsnost. Izolační materiály společnosti Isover všechny tyto požadavky dokonale splňují a architekti je proto ve svých projektech často využívají.
Stavba pasivního domu je odbornou záležitostí. O projekt se musí postarat specializovaný architekt, který při práci bere ohled mimo jiné i na umístění a orientaci pozemku a navrhuje stavbu tak, aby nikde nedocházelo k zbytečným únikům tepla (například vinou oken vedoucích na nesprávnou světovou stranu). Vhodným dispozičním řešením domu a správnou izolací lze dosáhnout značných úspor – náklady na vytápění činí v porovnání s běžným rodinným domem pouhou desetinu. Zvýšené počáteční náklady na kvalitní projekt a speciální materiály jsou dobrou investicí na správném místě – během několika let se vstupní výdaje spolehlivě vrátí a majitele bude hřát pohled na minimální účty za energie.
Bydlení v pasivním domě neprospívá pouze peněžence, ale i zdraví. Místo běžného větrání otevřenými okny se v pasivních domech používá řízený systém výměny vzduchu s rekuperací, který je nejen úspornější, ale také zdravější a bezpečnější (do domu se nedostanou škodlivé látky z ovzduší ani vlhkost). To samozřejmě neznamená, že v pasivním domě nelze otevírat okna, jak praví jeden
z mýtů.
Zákazník v katalogu najde také důležité informace, které se týkají již zmíněných nepodložených, ale rozšířených mýtů o pasivních domech. Mezi tyto mýty patří například vysoká finanční náročnost stavby, omezený výběr stavebních materiálů či nevzhledný design. Smyslem publikace je představit pasivní dům nejen jako ekonomicky výhodné a ekologické, ale především komfortní a zdravé místo k životu.