EUR 25.355

USD 24.337

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.355

USD 24.337

Stavební spořitelny chystají dárečky i po Vánocích

 


 

Českomoravská stavební spořitelna od nového roku nabízí pro klienty i neklienty nové slevy. Například je možné získat prémii až 1 000 korun při uzavření smlouvy o stavebním spoření pro nezletilého potomka.

V případě, že s dítětem začne spořit i jeden z rodičů, tak získá i vedení vkladového účtu dítěte až na 7 let zdarma. Dále ČMSS nabízí i slevy z úrokové sazby překlenovacího úvěru Topkredit nebo Tophypo, které klient získá za každý souběžně sjednaný doplňkový produkt z této nabídky:

Rizikové životní pojištění

– 0,1 %

Životní pojištění

– 0,1 %

Pojištění majetku a odpovědnosti

– 0,1 %

Běžný účet

– 0,1 %

Celkem sleva

– 0,4 %

Wüstenrot: nové tarify a slevy

Stavební spořitelna Wüstenrot od 2. ledna  zavedla nové tarify stavebního spoření ProSpoření a ProÚvěr. Tarif ProSpoření je pro klienty, jejichž prvotním záměrem je výhodné zhodnocení vkladů. V tarifu ProSpoření bude Wüstenrot úročit vklady klienta úrokovou sazbou 1,5 % p. a., když klient splní podmínky pravidelného spoření a dobu trvání smlouvy sedm let. Při využití státní podpory až 2000 korun ročně činí průměrný roční výnos 4,29 %.  

Klientům, kteří potřebují řešit financování bytových potřeb bezodkladně, nabízí Wüstenrot překlenovací úvěr Půjčka ProBydlení. Předností tohoto úvěru je konstantní splátka po celou dobu splácení úvěru a volitelná doba splatnosti 6, 8, 12, 14 nebo 18 let. Klient si tak může zvolit nakolik a po jakou dobu zatíží svůj rodinný rozpočet splácením úvěru,“ uvedla Helena Dušková, tisková mluvčí Wüstenrot stavební spořitelny.

RSTS: stolní hra a garantovaný úrok z vkladu

Raiffeisen stavební spořitelna až do konce února odměňuje všechny klienty, kteří si u ní sjednají úvěr, a to stolní hru pro celou rodinu Felixopolis, kterou sami vyvinuli. Do konce ledna mohou také klienti získat úvěr HYPOsplátka s úrokovou sazbou již od 2,5 % ročně.

Spořitelna také aktuálně nabízí na spoření garantovaný úrok z vkladu 1,5 % ročně, a to bez jakýchkoli dodatečných podmínek, což při současné výši úrokových sazeb jiných spořicích produktů považujeme za velmi atraktivní nabídku.

Co se týče stavebního spoření, tak ve třetím kvartálu 2014 meziročně rostl počet nově uzavřených smluv o stavebním spoření. Poklesla však cílová částka a zájem o úvěry ze stavebního spoření byl o 12 procent nižší. Letos by stavební spořitelnám alespoň trochu mohlo pomoci plánované omezení stoprocentních hypoték Českou národní bankou. Lidé, kteří nemají dostatek úspor ke koupi vlastního bydlení, by mohli sáhnout po kombinaci hypotečního úvěru a stavebního spoření. To sice není žádnou novinkou, ale takových klientů by mohlo přibývat.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%
Historie vývoje

 

 


Související články

Kauce u pronájmu

Jak velká může být kauce u pronájmu nemovitosti

Kauce je jeden z nákladů, se kterým musíte počítat při pronájmu bytu. Můžete sice najít i pronájem bez vratné kauce, ale to spíše nebývá standardem. Je dobré tak počítat s tím, že budete skládat nějakou kauci. Ta může být ve výši několika tisíc až několikanásobku měsíčního nájmu.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

30. 07. 2024

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *