EUR 25.355

USD 24.337

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.355

USD 24.337

16. 07. 2013

0 komentářů

Subjekty:
ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna: 75 % domů a 50 % domácností není proti vloupání připojištěno

 


 

Že jsou tato doporučení stále aktuální, potvrzují i nejnovější statistiky ČSOB Pojišťovny. Jen za leden až červen letošního roku registruje ČSOB Pojišťovna zhruba 600 pojistných událostí spojených s vloupáním do bytu nebo rodinného domu, popřípadě s vandalismem. Určitá část domů a domácností v České republice se sice proti riziku odcizení věcí a vandalismu pojišťuje a zájem o toto pojištění narůstá, na druhou stranu však mnoho bytů, domů a domácností zůstává dosud bez potřebné ochrany. „Zhruba 75  % nemovitostí a přibližně 50 % domácností pojištěných u nás nemá v pojistce zahrnuto riziko vloupání,“ potvrzuje ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti ČSOB Pojišťovny Jan  Šepek.

Desatero správného postupu před odjezdem na dovolenou 

  1. Zkontrolujte elektřinu, vodu, plyn

Přesvědčte se, jestli je v bytě či domě dobře vypnut přívod plynu, zda někde nekape kohoutek s vodou, jestli není zapnutý některý elektrický spotřebič. Spotřebiče jako televizory, DVD, počítače a další spotřebují sice v režimu stand by jen málo elektřiny, přesto se však při delším pobytu mimo domov vyplatí je úplně vypnout, aby vám zbytečně nevyprazdňovaly peněženku.

  1. Cenné předměty zbytečně nevystavujte

Pokud zrovna nebydlíte v šestém patře panelového domu, není dobré, aby každý kolemjdoucí pohledem do okna viděl obrovskou plazmovou televizi a drahou sedačku. Stejně tak není dobré nechat šperky a další cennosti na dobře viditelných místech. Jednak přitahují zbytečnou pozornost a současně jsou velkým lákadlem pro zloděje. Zvláště cenné věci se vyplatí dát do úschovy.

  1. Při odjezdu na dovolenou požádejte přátele, aby v době vaší nepřítomnosti na domácnost dohlédli, nechte si vybírat poštovní schránku 

Zvláště při delší dovolené doporučujeme požádat známé či kamarády, aby se u vás doma čas od času zastavili a zkontrolovali, zda je vše v pořádku, zalili květiny apod. Jasným signálem, že obyvatelé domu jsou dostatečně daleko, je přecpaná poštovní schránka. Požádejte proto souseda nebo kamaráda, aby vám pravidelně vybíral poštu, popřípadě si nechte poštu posílat na jinou adresu.

  1. Nenechávejte věci volně na balkoně

Velmi často se bohužel setkáváme s krádeží jízdních kol a dalších předmětů z balkonů. Takové odcizení je snadné a zloděj se nemusí ani násilně dostávat přes vstupní dveře. Pokud už nemáte možnost umístit kola v jiných prostorech, doporučujeme používat zámek, který velké části takových pokusů dovede jednoduše zabránit. 

REKLAMA

  1. Udržujte prostor před domem – dobré osvětlení a prostříhané keře mohou zloděje od pokusu odradit

Rozbité osvětlení před domem poskytne zlodějům vítané přítmí stejně jako zastíněný pohled do domu. Naopak otevřené prostranství a dobře osvětlený vstup leckoho dovedou odradit.

  1. Připravte si soupis cenností a nechte si dům a domácnost pojistit

Pokud už se taková nepříjemnost stane, vhodné pojištění stejně jako soupis majetku a vybavení domácnosti vám pomohou zmírnit následky.

  1. Neupozorňujte zbytečně na svoji nepřítomnost okolí 

Je jedno, zda se chystáte na třídenní výlet, nebo měsíční dovolenou. Před odjezdem však není dobré upozorňovat všechny ze sousedství, že nyní několik dní doma nebudete. A pozor, lupiči mohou sledovat i sociální sítě jako je Facebook, kde mají lidé často tendenci hlásit, kde právě jsou.

  1. Řádně zamkněte a ujistěte se, že jsou všechna okna zavřená a zabezpečená

Zní to sice jako banalita, ale velmi často se setkáváme s tím, že zejména u kratších dovolených či jen víkendových odjezdech se ve shonu zapomene dovřít okno v některém z pokojů. Stejný problém mohou představovat nedovřené dveře na balkon.

REKLAMA

  1. Používejte vhodný bezpečnostní zámek

Kvalitní zámek dokáže mnoho nenechavců odradit. Naopak běžný zámek, který není těžké překonat, je velmi vítaným pomocníkem každého zloděje.

  1. Doporučujeme v bytě instalovat elektronické zařízení, které umožňuje v nepravidelných časech zapínat světla nebo rádio a udržovat tak zdání, že byt je obydlen

Občasně rozsvícené světla či zapnutí rádia vyvolává dojem, že se v domácnosti stále někdo pohybuje. Jedná se o velmi vhodné preventivní opatření.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%
Historie vývoje

 

 


Související články

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Víte, jak si správně pojistit své bydlení?

Klient si pojistí dům, ale po případném neštěstí (požár/vichřice) mu pojišťovna odmítne vyplatit pojistné plnění – takový scénář se nám může zdát nepravděpodobný, ale přesně takové situace se nejednou stávají.

Text: Peter Balko

08. 10. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *