22. 08. 2013
Subjekty:
CPI Group
Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu
Výstavba administrativního a hotelového komplexu v Olomouci mezi ulicemi Kosmonautů, Masarykova a Jeremenkova začala v roce 2011. Původní objekt prošel demolicí a zůstal pouze skelet hotelové věže. Nový komplex CPI City Center následně zaplnil volné prostranství a nové kancelářské budovy a kongresové centrum propojil s rekonstruovaným hotelem Clarion. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s., stavební náklady dosáhly 520 milionů korun.
Téměř 5 000 m2 obsadila Raiffeisenbank s celkem 380 pracovníky, která sem kromě kanceláří umístila také kartotéku a školicí centrum včetně tréninkové pobočky. CPI Group dodávala bance prostory na klíč, včetně vybavení interiérů.
„CPI City Center má stejné technické parametry jako nové kancelářské budovy třídy A v Praze,“ zdůrazňuje Ondřej Vala, manažer projektu z CPI Group. „Museli jsme se však vypořádat s řadou technických požadavků banky, jako je zabezpečení budovy v souladu s jejími regulemi nebo posílení kapacit řady technologií jako např. speciální rozvody chladicích médií v oblasti serveroven nebo instalace 100 % redundantních záložních zdrojů energií a veškerých systémů pro běžný provoz,“ upřesňuje. Zajímavostí je automatický systém tzv. aerosolového hašení v archivech (pomocí prachu), kterým banka ochrání nejen archiválie, ale hlavně lidské zdraví v případě zásahu. |
Špičkové technologie a vysoká úspora provozu
CPI Group šla do mnoha náročných technologických řešení, která se projevují na komfortu, ale především provozních nákladech. Systém chlazení, vytápění, zvlhčování, ventilace a dalších technologií je integrován do inteligentního systému řízení budovy MAR. K chlazení je v budově využita technologie indukčních chladicích trámů: „Je to komfortní a šetrný způsob chlazení, zaručující velmi nízké provozní náklady a vyšší flexibilitu při změně dispozic. Tato technologie také přispěla k získání energetického štítku kategorie A, tzn. mimořádně úsporná,“ uvádí Ondřej Vala a dodává, že úspory nákladů na elektrickou energii a servisní činnost tak dosáhnou hodnoty kolem 15–20 procent oproti standardním fancoilům. „Úsporná je rovněž dvouplášťová fasáda z cembonitových desek v kombinaci s alukobondovými pásy. Budova má daleko lepší tepelně-technické parametry a současně zajímavý moderní design,“ doplňuje manažer. Budova je v souladu s požadavky na následné snižování spotřeby osazena také měřiči energií na všech uzlech. „Máme možnost všechny systémy pečlivě sledovat a regulovat. Věříme, že vysoká kvalita bude přidanou hodnotou i pro nájemce zbývajících prostor, a přestože si vyžádala vyšší investici, vrátí se nájemníkům v podobě nízkých provozních nákladů,“ dodává Ondřej Vala.
Více funkcí, více výhod
Komplex situovaný u vlakového nádraží v širším centru města nabízí kromě špičkových kanceláří také 680 m2 obchodních ploch a čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním centrem až pro 1 400 delegátů. K dispozici je 143 podzemních i povrchových parkovacích stání. Clarion Congress Hotel Olomouc otevře pro veřejnost 1. září tohoto roku a nabídne kapacitu 126 pokojů, fitness centrum, lobby bar a hotelovou restaurace Benada. Ta nabídne možnost stravování (i polední menu), a stejně jako fitness, konferenční prostory a pokoje bude k dispozici rovněž nájemníkům kancelářské části. |
„Je to model, který se nám osvědčil už v Ústí nad Labem nebo v Českých Budějovicích a nájemci ho kvitují s velkým nadšením. Vlastní parkování v centru města a bohaté zázemí služeb je nespornou konkurenční výhodou multifunkčních komplexů,“ uzavírá Ondřej Vala. Provozovatelem hotelu bude tradičně partner CPI Group, společnost CPI Hotels.