Do Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny mohou své projekty hlásit nevládní neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné organizace, ústavy, nadace, nadační fondy, účelová zařízení církví), příspěvkové organizace i obce. Maximální výše jednoho grantu je 100 tisíc korun.
„Hlavním tématem tohoto ročníku je opět rozvoj sousedských vztahů. Regionální fond rozvoje s podtitulem souSedíme sipodpoří projekty zaměřené na rozvíjení činorodých a soběstačných sousedských komunit, do jejichž života se může zapojit každý, kdo má zájem a dobré nápady,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.
Zájemci se do projektu souSedíme mohou hlásit od 4. března 2015,přičemž uzávěrka žádostí je 15. dubna 2015. Odborným garantem a realizátorem programu je Nadace VIA. Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny registroval v loňském roce 202 žádostí, z nichž 38 bylo nakonec úspěšných. Mezi vybrané projekty bylo rozděleno 2 711 413 korun. Mezi kraje s nejvíce podpořenými projekty patřil Středočeský (osm projektů), Královéhradecký (pět projektů), Jihomoravský, Ústecký, Plzeňský a hlavní město Praha (vždy čtyři projekty).
Československá obchodní banka, včetně jejích obchodních značek Era a Poštovní spořitelna, podporuje komunitní projekty v regionech již od roku 2007. Loňský rok byl vůbec prvním, který se zaměřil na zlepšování sousedských vztahů, a počet přihlášených žádostí svědčil o velkém zájmu. Atraktivních témat bylo hodně, o čemž vypovídaly i názvy některých podpořených projektů: „Sousede, pojď vařit“, „My a naše město plné příběhů“, „Sousedské dny Bohumilic“, „Babičko, dědečku vyprávěj“, „Ten dělá to a ten zas tohle“, „Hurá za sousedy“. Od roku 2007 ČSOB mezi komunitní projekty v regionech rozdělila již více než 24 milionů korun.
Více informací o grantovém programu je k dispozici na webových stránkách www.csob.cz/csr a www.nadacevia.cz.
REKLAMA