EUR 25.355

USD 24.337

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.355

USD 24.337

27. 11. 2018

0 komentářů

Kudy chodí zloději? Kromě vstupních dveří jsou to také okna a balkony

 

Pachatelé vloupání jdou téměř vždy cestou nejmenšího odporu, a proto kromě nezabezpečených dveří, je snadný způsob vniknutí do obydlí také přes nezajištěná okna. Oblíbeným cílem zlodějů jsou tak hlavně přízemní byty s balkóny a rodinné domky s mnoha prosklenými vstupy. Ohrožené jsou ale také chaty.

Loading



 


Na nezabezpečená okna stačí šroubovák
„Obecně nejčastější chybou, kterou lidé dělají, je podcenění zabezpečení oken či balkónových dveří. Ke vniknutí stačí pachatelům nadzvednout okenní křídlo, odemknout šroubovákem obvodové kování, nebo prostě vybít prosklenou tabuli a otočit kličkou. Nepodceňujte okna a balkony bez ohledu na to, ve kterém patře se váš byt nachází,“ varuje Ivan Pavlíček, odborník na komplexní zabezpečení domů a bytů společnosti NEXT a dodává: „Řešením může být instalace bezpečnostních folií na skla oken a balkonových dveří. Toto řešení je nejen účinné, ale také finančně nejméně náročné. Navíc je zde zajištěn moment překvapení, kdy se skleněná tabule okna či dveří nevysype, ale zůstává v rámu a bez značného úsilí a vybavení skleněná plocha v podstatě nejde překonat. Výhodou fólie je její nenápadnost, takže nepřitahuje nežádoucí pozornost. Alternativou k foliím může být také tradiční řešení bezpečnostními mřížemi, které mohou být klasické pevné nebo otevírací nůžkové. Nákladnější variantou je pak výměna stávajících oken za bezpečnostní prosklení.“
Z policejní praxe vyplývá, že až 95 % pachatelů odradí od vloupání kvalitní materiály, s jejichž překonáním by měli příliš práce a s nejistým výsledkem. Nezabezpečené byty či domy jsou proto vždy daleko snazším úlovkem. Zloděj se ve většině případů orientuje pouze zvenku, neví, co je za dveřmi, proto při výběru bytu či domu zkusí vždy nejprve ty nejhůře zabezpečené. Stejně tak to platí i v případě, kdy je zloději znemožněno překonání skleněných ploch.
Tisková zpráva NEXT

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%
Historie vývoje

 

 


Související články

Prázdniny skončily. Zloději se z bytů přesouvají na chalupy

Zdroj: Pixabay.com V letních měsících většina lidí nechává alespoň na nějaký čas svůj domov bez dozoru. Špatně zabezpečený byt či dům je pak skoro pozvánka pro zloděje. Se zhoršujícím se počasím se pak lidé z dovolených, chat a chalup vrací zpět do měst a do hledáčku zlodějů se dostávají opuštěné rekreační objekty.

Text: Monika Lukešová

14. 09. 2021

Drahé zabezpečení bytu nepotřebujete. Zloděje odradíte i jednoduše

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, ale sezóna vloupání z daleka nekončí. Lidé často opouštějí své domovy i v září, kdy se vydávají na dovolenou mimo hlavní prázdninové období. Abyste svou nemovitost zabezpečili proti vykradení, nemusíte investovat desítky tisíc do drahého vybavení.

Text: Monika Lukešová

17. 08. 2018

Trezor - sejf - bezpečí - ochrana

Strašák jménem GDPR… Týká se i vlastníků bytů

Dnešním dnem vstupuje v platnost nařízení na ochranu osobních údajů tzv. GDPR. Povinnosti plynoucí z nové regulace se nevyhýbají společenstvím vlastníků jednotek (SVJ), bytovým družstvům (BD), ale ani pronajímatelům bytů. Na co nesmí vlastníci bytů zapomenout při nakládání s osobními údaji?

Text: Jana Zámečníková

25. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *