EUR 25.185

USD 24.237

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.185

USD 24.237

11. 10. 2023

0 komentářů

Bezrealitky nově umožní sledovat cenu vlastněných nemovitostí měsíc po měsíci

 

Sledovat vývoj prodejní ceny svých nemovitostí v čase. Kontrolovat, jestli nepronajímám pod cenou. Anebo si na modelovém příkladu neexistujícího domu či bytu hlídat cenu svého vysněného bydlení. To umožní největší digitální realitní služba Bezrealitky, která přichází zdarma s novinkou nazvanou „Moje odhady“. Podle jejich představitelů má totiž správnou představu o hodnotě svého nemovitého majetku jen zlomek českých domácností.

Loading



 

Nová funkce pro zpracování dat využívá vlastní prediktivní model, který Bezrealitky vyvíjí a zpřesňují do roku 2019. Pracuje s komplexním profilem nemovitosti: tedy od lokality a stavebně technického stavu po nadstandardní výbavu. Na jeho základě pak odhadují její cenu. A to jak aktuální prodejní, tak v případě bytů i potenciální nájemní. Pokud klient bude chtít, hodnoty bude portál sledovat dlouhodobě a přehledně je vypisovat měsíc po měsíci do přehledného grafu.

Funkce je nově zdarma zpřístupněna všem klientům v jejich zákaznickém účtu. Zde mohou založit profil všem svým rezidenčním nemovitostem, které vlastní nebo si vytvořit modelové. Zároveň mohou využít profily nemovitostí z aktivních nebo v minulosti publikovaných inzerátů a na jedno kliknutí je do svého portfolia přiřadit také. V jednoduchém přehledu pak vidí kompletní aktuální hodnotu celého zadaného majetku a potenciální výnosy z pronájmu.

Podle Bezrealitky novinka poslouží především běžným domácnostem, které tak rychle získají informace o měnících se cenách svých bytů, domů, ale třeba také druhých domovů. Pro řadu z nich to bude důležité vodítko, jak se orientovat v dobách překotných změn na realitním trhu. A aby byla práce s cenami co nejjednodušší, je možné si ceny prohlížet nejen v profilu na Bezrealitky, ale také si je nechat zasílat v rámci pravidelných personalizovaných měsíčních newsletterů.

Zájemci o koupi nemovitosti zase mohou sledovat ceny svých vysněných nemovitostí a získat tak výrazně lepší povědomí o zcela konkrétních cenových hladinách na úrovni jednotlivých lokalit. Dlouhodobá znalost vývoje cen jim pak může pomoci při vyjednávání s majiteli, kvůli kterým jsou v současnosti Bezrealitky tak oblíbené.

REKLAMA

„Denně se setkáváme s tím, že lidé neznají pravou hodnotu svého bydlení. Ceny se na trhu mění tak překotně, že se v nich běžná domácnost nemá šanci vyznat. A tak se běžně stává, že zájemce o bydlení zbytečně propásne vhodnou příležitost pro prodej své nemovitosti nebo nechává ladem byt, přestože by si mohl pronájmem v klidu vydělávat na generální rekonstrukci,“ zmiňuje Hendrik Meyer, šéf EHS a Bezrealitky.cz. „A to bychom rádi změnili. Pro řadu lidí bude myslím ve výsledku poslem dobrých zpráv, až zjistí, jak jejich nemovitosti stouply v letech na hodnotě.“

Role Bezrealitky v době měnících se cenových map posiluje. Aktuálně měsíčně nabídnou přes 8500 nemovitostí k prodeji a skoro 10 tisíc k pronájmu. Již v minulosti reagovali na změny na trhu zprovozněním sekce „Akční nemovitosti“, kam řadí domy a byty, kterým byla zásadně snížena nabídková cena. Aktuálně zde nabízí skoro 3 000 nemovitostí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.22 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%
Historie vývoje

 

 


Související články

Rekreační nemovitosti na českých horách zůstávají na historických maximech

Trh s rekreačními nemovitostmi na českých horách se nachází ve stavu očekávání. Podle nejnovějších údajů realitní kanceláře RE/MAX zůstávají ceny apartmánů v horských oblastech stabilní, bez výrazného růstu či poklesu. Hlavním důvodem tohoto vývoje jsou především minulá očekávání a vysoká cenová hladina.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

31. 12. 2024

Komentář: Vajec či másla si za průměrnou mzdu možná koupíme od roku 1989 více, ale nájmů méně

V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční. Za průměrnou pražskou měsíční mzdu lze tedy dnes pořídit 2,5 průměrného měsíčního nájmu v metropoli. V roce 1989 přitom člověk za běžnou pražskou […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 12. 2024

Analýza: Stačí v Česku průměrná mzda na průměrné bydlení? Výsledek bohužel nepřekvapí

Náklady na vlastní bydlení pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší. že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *