EUR 25.175

USD 24.398

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.175

USD 24.398

14. 10. 2024

0 komentářů

Klienti ČSOB Private Banking a Patria Finance mohou nově investovat do nájemního bydlení

 

ČSOB, největší banka působící v České republice, začala poprvé ve své historii distribuovat svým klientům nebankovní fond. Zákazníci ČSOB Private Banking mohou již od začátku září skrze svůj účet investovat do MINT rezidenčního fondu. Ten v roce 2020 založila česká nemovitostní skupina Mint a specializuje se na nájemní bydlení. Kromě ČSOB se fond dostal také do distribuce služby Patria Finance. Stávajícím investorům fond během posledních tří let, k 30. červnu 2024, přinesl průměrné roční hodnocení 8,43 %.

Loading



 

 „Distribuce v rámci ČSOB Private Banking a Patria Finance je pro nás důležitý milník. Jsme prvním nebankovní nemovitostní fond pro širokou veřejnost, který se dostal do distribuce přední české banky. Po pouhých čtyřech a půl letech se jedná o obrovský úspěch a potvrzuje to, že nájemní bydlení je segment, který dává smysl. Pro náš fond to znamená výrazně rychlejší růst a větší diverzifikaci investorské základny,“ komentuje novinku Radim Bajgar, partner skupiny Mint.

Pro fond se jedná o další z řady pozitivních zpráv. Již dříve tento rok MINT rezidenční fond oznámil akvizici další etapy pražského projektu Vysočanský mlýn o 306 bytech. Celkem má v portfoliu téměř tisíc bytů v pěti projektech ve třech městech. Z nich je 468 bytů již v pronájmu, zbytek ve výstavbě. V Brně a Plzni má fond 100% obsazenost bytů, v Praze začal pronajímat začátkem roku první část bytů ve Vysočanském mlýně a nyní dosáhl obsazenosti 95 %. Mint tyto build-to-rent projekty kupuje výlučně od jiných developerů, se kterými konzultuje jejich parametry, aby splňovaly vysoké standardy energetické úspornosti. Byty poté pronajímá přes svou platformu Mint Living, kterou spustil na jaře tohoto roku.

Jeden z nejvýkonnějších nemovitostních fondů

Od svého vzniku se MINT rezidenční fond pravidelně umisťuje mezi nejvýnosnějšími nemovitostními retailovými fondy na trhu. V posledním srovnání TOP realitní fondy k 30. 6. 2024 byl Mint druhým nejvýkonnějším fondem za poslední tři roky s průměrným ročním výnosem 8,43 %. Za posledních 12 měsíců je pak třetí se zhodnocením 7,29 %. Čistá hodnota aktiv fondu aktuálně činí 2,2 miliardy korun. Do fondu mohou lidé investovat prostřednictvím svých bankéřů v ČSOB Private Banking a Patria Finance již od září.

 „S ČSOB jsme se domluvili na 12měsíční exkluzivitě distribuce fondu, nicméně již nyní registrujeme zájem od dalších bank. V mezidobí se zaměříme na akvizice dalších bytů do fondu. Příležitosti máme v Plzni i Brně, ale soustředíme se nyní hlavně na Prahu, kde jednáme o několika možných akvizicích. Příští rok bychom chtěli do fondu přidat vyšší stovky nových bytů. Dalších 60 bytů navíc přidáme přestavbou komerčních prostor ve stávajícím projektu Brno Campus. Nájemní bydlení rozhodně tvoří nejrychleji rostoucí část aktiv ve správě Mintu,“ uzavírá Radim Bajgar.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.22 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%
Historie vývoje

 

 


Související články

Podle čeho Češi vybírají bydlení: Základem je prostor a cena

Dispozice bytu jsou jedním z hlavních kritérií při jeho výběru. Nejpopulárnější jsou dnes bytové jednotky 2+kk a 3+kk, které ale oproti běžnému průměru nabízí větší plochu. Byt tak umožňuje prostorově nadstandardní bydlení pro danou dispozici. Tyto bytové jednotky jsou také cenově dostupnější než byty větších dispozic. Zájem je především o jednotky orientované na jih.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 01. 2025

Komentář: Vajec či másla si za průměrnou mzdu možná koupíme od roku 1989 více, ale nájmů méně

V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční. Za průměrnou pražskou měsíční mzdu lze tedy dnes pořídit 2,5 průměrného měsíčního nájmu v metropoli. V roce 1989 přitom člověk za běžnou pražskou […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 12. 2024

Analýza: Stačí v Česku průměrná mzda na průměrné bydlení? Výsledek bohužel nepřekvapí

Náklady na vlastní bydlení pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší. že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *