Obě firmy se dohodly na založení nového podniku, ve kterém budou mít stejný podíl. Cílem je vyhrát již zmíněný tender. Dalším kdo se o tendr uchází je energetická společnost ČEZ, ale i ekologická organizace Greenpeace.
„Spolupráce PPF a EPH má svoji historickou i obchodní logiku. Společně budeme schopni lépe financovat nejen případný nákup, ale i budoucí rozvoj stávajících aktiv společnosti Vattenfall v Německu,“ uvedla finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.
„Pokud v tendru uspějeme, jsme připraveni převzít mimořádnou odpovědnost za nalezení správného řešení, které bude nejspíše spočívat v kompromisu mezi zájmy dotčených regionů, odborů a průmyslu na jedné straně a částí politické reprezentace a příznivci ekologických iniciativ na straně druhé,“ dodal předseda představenstva EPH Daniel Křetínský.
Uhelné elektrárny v Německu měly až do červencového rozhodnutí vlády nejasnou budoucnost. Vláda totiž rozhodla o zrušení plánu dodatečných poplatků z provozování uhelných elektráren. To firmu Vattenfall povzbudilo k uskutečnění tendru. Vattenfall chce nalézt kupce do konce tohoto roku a prodej dokončit příští rok.
Zdroj : ČTK