EUR 25.355

USD 24.337

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.355

USD 24.337

28. 02. 2018

0 komentářů

Subjekty:
Sberbank

Jak správně vybrat půjčku? Ušetřete tisíce ročně

 

Češi mají dle průzkumu Sberbank k půjčování peněz pozitivní a zodpovědný přístup. Jsou ale schopni si vždy půjčit výhodně? Charakteristické pro našince je, že buď z neznalosti, nebo z pohodlnosti často kývne na první nabídku nebo marketingovou akci, kterou však neporovná s konkurenční nabídkou. Proděláváme tak až tisíce korun ročně.  Poradíme vám, jak si správně vybrat půjčku.

Loading



 


Mějte přehled
První a nejdůležitější radou je: získejte základní přehled. I kdyby to mělo znamenat jenom zavolat do tří bank a zeptat se na jejich nabídky úvěrů. Krokem k většímu přehledu je sledování nezávislých médií, která nabídky bank dlouhodobě srovnávají a pomůže i řešení zkušeností třeba s přáteli. „Při výběru půjčky se určitě vyplatí srovnat jednotlivé nabídky, a to i v případě, že již půjčku máte. Pak se totiž nabízí výhodnější refinancování, tedy přechod s půjčkou k výhodnější bance nebo konsolidace více půjček do jedné. Rozdíly ve splátkách mohou být i několik tisíc korun ročně,“ vysvětluje Gabriela Brůhová, Sberbank CZ.
Nebojte se vybírat
Mnoho Čechů bere právě první nabídku zejména od banky, kde již mají například běžný účet. Pokud však chcete opravdu získat nejzajímavější nabídku, musíte srovnávat. Nebojte se tedy poděkovat za nabídku a vzít si čas na porovnání s konkurenčními variantami.
Najděte transparentní nabídku
Při výběru preferujte takové banky a půjčky, které jednoduchým a pochopitelným způsobem prezentují férové a transparentní nabídky bez skrytých poplatků. Ty by vás pak následně mohly nemile překvapit. Pokud budete chtít do výběru zařadit banku a půjčku, která takové poplatky má, dejte si práci a nechte si vyčíslit všechny náklady, které vás během splácení mohou potkat.
Prokažte svou schopnost splácet, dosáhnete lepších podmínek
Lepších podmínek lze dosáhnout, když s bankou vyjednáváte. Čím více věcných informací prokazujících vaši schopnost splácet o vás banka bude mít, tím lepší podmínky vám většinou může nabídnout.
Sjednáním vše nekončí
Uzavřením smlouvy a čerpáním peněz vše nekončí. Podmínky na trhu se mění a vyplatí se je alespoň trochu sledovat a mít dlouhodobě přehled o nabídkách. „Dobré je také vědět, že jsou na trhu banky, které vedle transparentních a férových podmínek garantují i nejvýhodnější nabídku po celou dobu splácení a možnost dorovnání podmínek v případě, že konkurence přijde s nabídkou lepší,“ uzavírá Gabriela Brůhová, Sberbank CZ.
 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%
Historie vývoje

 

 


Související články

Starší rodinné domy zdražují, někde až o 13 procent

V Praze vzrostla cena u starších domů meziročně téměř o 5 tisíc korun za metr čtvereční. V Brně a Plzni dokonce o osm tisíc korun. V případě Plzně se jednalo o 13% meziroční růst. Cenovému vzestupu vytvořila prostor výrazná poptávka v kombinaci s nedostatečnou nabídkou na trhu. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 11. 2024

Města slibovala snížení daně z nemovitostí po jejím rekordním nárůstu. Jaká je realita?

Vlastníci nemovitostí se na jaře potýkali se skokovým nárůstem daně z bytových a nebytových jednotek, pozemků a staveb, který nastal s účinností vládního konsolidačního balíčku. Daň vzrostla průměrně o 80 %, někde však až pětinásobně. V reakci na to vybraná města svým obyvatelům přislíbila do příště daň snížit, protože ji mohou ovlivňovat nastavením různých „svých“ koeficientů. Jak se situace nakonec […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 11. 2024

Ještě čekáte s koupí bytu? Ty starší jsou o 9 až 16 procent dražší než loni

Nová data o cenách starších bytů jen potvrdila, že trh s nemovitostmi výrazně ožívá. Lidé akceptují úrokové sazby hypoték a pořízení vlastního bydlení nechtějí dále odkládat. Průměrné ceny starších bytů byly během letošního léta o 2 až 5 procent vyšší než na jaře. V meziročním srovnání pak dosahují až 16% růstu v Ostravě či Plzni.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 10. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *