Opakované povodně, krupobití, přívalové deště, vichřice či škody způsobené mrazem a sněhem, to jsou důvody, proč se ČAP rozhodla svůj sedmý ročník únorové komunikační kampaně věnovat právě pojistné ochraně před řáděním přírodních živlů. Ty každoročně napáchají na majetku občanů miliardové škody, jejichž následky lze zmírnit dobře sjednaným pojištěním.
„V jednotlivých sděleních se zaměříme na konkrétní pojistitelná rizika. Budeme se věnovat prevenci škod i správným postupům při řešení pojistných událostí, jejich nahlášení a likvidaci,“ říká manažerka komunikace ČAP Marcela Kotyrová a vysvětluje: „V kampani využijeme zkušenosti českých pojišťoven, které se čím dál častěji s řáděním živlů setkávají. Zaměříme se na oblasti, ve kterých veřejnost nejvíce tápe. Ty nám odhalil exkluzivní průzkum, který jsme si nechali pro tyto účely zpracovat.“
Průzkum vedle postoje Čechů k pojištění proti živlům odkryl také to, které živly patří mezi ty nejobávanější a jakou s nimi mají lidé praktickou zkušenost. Vyplynulo z něj například, jak se liší postoj k přírodním katastrofám obyvatel malých obcí a velkých měst. Samostatnou kapitolou bude dále aktualizace pojistných smluv ve srovnání s hodnotou majetku nebo výsledky testu pojistné gramotnosti zaměřený na znalost jednotlivých rizik. Chybět nebude ani detailní srovnání se sousedním Slovenskem.
„Informace o živelních škodách budou doplněny o zajímavé statistiky z pojišťoven a v neposlední řadě si připomeneme škody z největších katastrofických událostí v České republice a porovnáme je s těmi celosvětovými“ doplňuje Marcela Kotyrová.
Trvalým zdrojem informací je osvětový portál www.jaksepojistit.cz, jež se těší vysoké návštěvnosti. Další ročník kampaně rozšíří tyto webové stránky v sekci Průzkumy právě o detailní výsledky aktuálního průzkumu v číslech a grafech. Součástí webu bude také přehledná mapa nejčastějších rizik podle jednotlivých krajů České republiky.
REKLAMA