EUR 25.230

USD 24.168

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.230

USD 24.168

13. 09. 2024

0 komentářů

YIT zahájila v areálu Suomi Hloubětín předposlední etapu Tampere

 

Společnost YIT spustila v komplexu Suomi Hloubětín prodej bytů v pořadí desáté etapy s názvem Tampere. Tu tvoří dům o 13 nadzemních podlažích s 68 byty a 5 komerčními jednotkami, směřujícími do nedávno zrenovovaného centrálního náměstí. V budově nebude chybět řada ekologicky udržitelných řešení. Developer rovněž použije moderní technologii prefabrikace, kterou jakožto lídr v oboru zavedl do svých projektů. Výstavba této etapy již byla zahájena a kolaudace je plánovaná na přelom roku 2025 a 2026, obyvatelé se tak budou moct stěhovat ve druhém čtvrtletí roku 2026.

Loading



 

Bytový dům Tampere, pojmenovaný po třetím největším finském městě, zahrnuje celkem 68 bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk a velikostmi od 35 do 104 m2, k nimž náleží terasa, balkón či lodžie. Jednotky mají okna s izolačním trojsklem a přípravou na venkovní žaluzie. V rámci začlenění moderních technologií budou všechny byty vybaveny tzv. indoor monitorem. Poslední dvě podlaží hlavní výškové budovy a čtvrté podlaží u nižší části domu budou mít přípravu na klimatizaci.

V rámci etapy nebudou chybět parkovací stání jak v podzemních garážích (některá s přípravou pro dobíjení elektromobilů), tak venku před domem. Součástí budou rovněž sklepy a sklepní kóje, kočárkárna a kolárna vč. místa pro mytí kol a psů a také prostorné lobby.

„Těší nás, že se projekt Suomi Hloubětín po letech naší usilovné práce posouvá ke svému dokončení. Kromě výstavby budovy Tampere zároveň intenzivně pracujeme na přípravě závěrečné fáze Rosala. Až po ní z logistických důvodů zahájíme poslední stavbu v rámci celé finské čtvrti, a sice polyfunkční etapu Osto v přilehlém areálu Lappi Hloubětín, která bude zahrnovat i prostory pro obchody a služby a přinese tak do lokality další vybavenost (např. supermarket),“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Zájemci o nové bydlení mají nyní se spuštěním etapy Tampere další příležitost si v této rozvíjející se části Prahy, která je současně na dosah přírodě, pořídit moderní a komfortní byt dle svých představ.“

V duchu finského minimalismu

Výšková budova v ulici Waltariho se stane, společně se stejně vysokým věžovým domem Tornio v sousedním projektu Lappi Hloubětín, dominantou celé nové finské čtvrti a vytvoří pomyslnou vstupní bránu do areálu ze severní strany. Svou polohou etapa Tampere uzavírá zrenovované centrální náměstí Alvara Aalta, kde vzniklo příjemné zázemí pro odpočinek s lavičkami, zelení a vzrostlými stromy. Celé prostranství pak oživilo umělecké dílo od výtvarného umělce Michala Škapy. Právě do tohoto středobodu budou orientovány jak hlavní vchod do budovy, tak i 5 komerčních ploch v parteru.

REKLAMA

Návrh bytového domu je rozdělen do dvou sekcí – hlavní výškové budovy s 13 nadzemními podlažími a boční části o 4 nadzemních podlažích. Celý objekt má dvě patra v podzemí. Tampere navazuje na již vybudované etapy a nese se v jednoduchém a nadčasovém finském stylu. Světlou bílo-béžovou fasádu nápaditě oživí červené a antracitové akcenty.

Šetrnost k přírodě je samozřejmostí

V souladu s filozofií YIT bude i výstavba etapy Tampere šetrná k životnímu prostředí a bude zahrnovat řadu ekologických prvků. Na část konstrukcí se využije tzv. zelený beton, jenž se vyrábí recyklací stavebního demoličního odpadu. Během stavby dojde rovněž k monitorování množství vzniklého odpadu a ke snížení stavebního demoličního odpadu.

Výstavba schodišť a ramp proběhne pomocí technologie prefabrikace. Mezi její hlavní výhody patří úspora času, méně pracovní síly v místě stavby, tím i větší bezpečnost a komfort pro stavební dělníky díky jejich přesunu do továren, omezení hlučnosti a prašnosti, snížení celkových nákladů, a především emisí CO2.

„Dále primárně využijeme materiály a výrobky s certifikací dopadů na životní prostředí EPD (Environmental Product Declaration). O osvětlení společných prostorů a garáží se postarají úsporná LED svítidla. Na některých střešních konstrukcích zase plánujeme zelenou střechu. Pro podporu místní biodiverzity chystáme hmyzí domky, budky pro ptáky i ptačí pítka. Počítáme také s výsadbou zeleně,“ doplňuje obchodní ředitelka.

V západním cípu pozemku vznikne retenčně vsakovací průleh, který naváže na vybudovaný důmyslný systém šetrného nakládání s vodou v areálu. „Dešťová voda se zachytí na zelených střechách, kde je částečně odpařována a částečně odtéká do systému vnitřní kanalizace. Odtud ústí nejdříve do akumulační nádrže, z níž se využije na zálivku v Tampere. Pokud se voda nahromadí a akumulační nádrž se přeplní, odteče do retenčně vsakovacího průlehu, kde se postupně vsakuje. Tímto řešením dochází k téměř 100% využití spadlé vody v lokalitě,“ vysvětluje Dana Bartoňová.

Progresivní čtvrť se vším potřebným

Areál Suomi Hloubětín v dynamicky se rozvíjející části Prahy 9 má dobrou vazbu na dopravní infrastrukturu a je dobře dostupný městskou dopravou. Tramvajové zastávky stojí v těsné blízkosti komplexu. Pravidelné linky vedoucí ke stanicím metra B – Kolbenova a Hloubětín obyvatele přiblíží ke všem službám veřejné a občanské vybavenosti v okolí. Nedaleko se nachází např. zdravotnické zařízení, plavecký bazén, pošta nebo obchodní centrum. Současně mohou využívat pestré zázemí, které YIT vybudovala v rámci předchozích etap. V areálu již funguje několik komerčních prostor, které zahrnují potraviny, restaurační zařízení či služby. Pro rodiny s dětmi slouží dětské hřiště a mateřská škola podle návrhu finského architekta Jyrki Tasy. Majitelé pejsků mohou využívat psí loučku. Další obchody a služby doplňují komerční prostory, které vznikly v rámci sousedního projektu Lappi Hloubětín.

Rezidenti nemají nouzi ani o příjemné chvilky v přírodě. Suomi Hloubětín leží v blízkosti říčky Rokytky, jejíž část toku a břehy developer zrevitalizoval. Podél ní vede atraktivní stezka, která je hojně využívaná k rekreaci a sportu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.22 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%
Historie vývoje

 

 


Související články

Komentář: Vajec či másla si za průměrnou mzdu možná koupíme od roku 1989 více, ale nájmů méně

V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční. Za průměrnou pražskou měsíční mzdu lze tedy dnes pořídit 2,5 průměrného měsíčního nájmu v metropoli. V roce 1989 přitom člověk za běžnou pražskou […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 12. 2024

Analýza: Stačí v Česku průměrná mzda na průměrné bydlení? Výsledek bohužel nepřekvapí

Náklady na vlastní bydlení pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší. že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 12. 2024

Nemovitost jako jistá investice – Češi sázejí na novostavby a zahraniční destinace

Pro stále větší počet Čechů se investice do nemovitostí stává klíčovým způsobem, jak zajistit své finance a vyhnout se rizikům tržních výkyvů. Vyplývá to z Barometru spoření agentury IBRS pro Golden Gate, podle kterého považuje až 80 % lidí vlastnictví domu či bytu za nejatraktivnější investici.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *