EUR 25.355

USD 24.337

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 2.8 %

EUR 25.355

USD 24.337

Zvýhodněná Půjčka ProBydlení na družstevní byty ve standardní produktové nabídce

 

Až 1,5 milionu korun bez zajištění nemovitostí nabízí Wüstenrot – stavební spořitelna na pořízení družstevního bydlení. Díky rostoucímu zájmu klientů byla původně časově omezená akce zařazena od 1. ledna 2018 do standardní nabídky. Všichni zájemci o družstevní byt tak ve Wüstenrotu mohou získat zcela bezkonkurenční výši úvěru na pořízení vysněného bydlení zcela bez zajištění.

Loading



 


„Zájem o družstevní bydlení se skutečně zvedá. Jen v druhém pololetí roku 2017 vzrostl objem úvěrů na pořízení družstevního bydlení o 24 % v porovnání s prvním pololetím loňského roku,“ říká David Krček, produktový manažer stavební spořitelny Wüstenrot, a dodává: „Klienti si také půjčují více peněz – průměrná výše Půjčky ProBydlení na družstevní bydlení narostla o 12 %.“
Zcela bez zajištění lze na družstevní bydlení získat až 1,5 milionu korun (podmínkou jsou dvě osoby v závazku), jedna osoba může  získat úvěr až 750 000 korun. Takto zvýhodněnou Půjčku ProBydlení lze využít na financování úhrady za převod družstevního podílu nebo za převod podílu v právnické osobě, pokud se žadatel o úvěr (nebo osoba blízká) stane nájemcem bytu. Až 30 % z celkové výše úvěru je možné použít na rekonstrukci či modernizaci bytu.
Zpracování a uzavření Půjčky ProBydlení v PÚ tarifu je zcela zdarma, stejně jako vedení úvěrového účtu. „Půjčka ProBydlení umožňuje na rozdíl od hypotéky výhodné pořízení družstevního bytu, aniž by měl klient naspořeny vlastní prostředky,“ doplňuje Krček.
Úroková sazba začíná již na 4,89 % ročně. Vyřízení je jako u běžné Půjčky ProBydlení velmi rychlé. Rozhodnutí o poskytnutí úvěru je klientovi oznámeno do 24 hodin.

Další výhodou je státní podpora a úspora na daních

Ke smlouvě o stavebním spoření, ke které je sjednána Půjčka ProBydlení, může klient získat státní podporu až 2000 korun ročně. Úroky zaplacené z Půjčky ProBydlení lze navíc odečíst z daňového základu, což je výhodou oproti klasickému spotřebitelskému úvěru.

Družstevní bydlení je v kurzu

Podle údajů získaných při sčítání lidí, domů a bytů v roce 2011 žije necelých deset procent českých domácností v družstevním bytě, vlastní byt má pětina domácností a šestatřicet procent pak vlastní dům. Přes dvaadvacet procent domácností žije v nájemním bytě. K výhodám družstevního bydlení patří pořizovací cena. Z veřejně dostupných dat může rozdíl v ceně mezi srovnatelnými byty v osobním a družstevním vlastnictví činit až 30 %. Pro mnohé rodiny to může být při dnešních vysokých cenách za nové byty či domy rozhodující faktor.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *